HPK Juniorijääkiekon päättäjäisissä palkitut
21.5.2018 10:12 Uutiset / Pääsivusto

Kauden 2017-2018 palkitut

Paljon onnea palkituille!

Noutamattomat palkinnot voi noutaa toimistolta

Vuoden Nuori Suomi-valmentaja - Juha Englund, G10
Vuoden joukkueenjohtaja - Jussi Laine, D2-05
Vuoden huoltaja - HPK 04 huoltotiimi
Vuoden seuratoimihenkilö - Mika Kannisto, HPK JJK
Vuoden juniorivalmentaja - Antti Aunola, D1 - 04
Puheenjohtajan malja (vuoden jääkiekkojuniori) - Kristjan Kombe, ASM
A-nuorten vuoden tehokas - Erkka Seppälä, ASM
Alen kanuuna ( B-jun. tehopelaaja) - Jimi Rönkkö, BSM
Mustin Malja (C-jun. tehokas) - Karri Swetloff, CSM
Sammon malja (kehittynein juniori) - Sanni Vartiainen, D1-04
Järvisen kultainen kypärä (menestynein juniori) - Santtu Hakanen, BSM
OP:n malja (lupaava juniori) - Miikka Kulju, C2 -03
Siivosen malja (urheilullinen juniori) - Eppu Veijalainen, C2-03
Kohottajien palkinto ("herrasmies" juniori) - Saku Raassina, BSM
Hämeen alueen malja (kiekkoilu + opiskelu) - Onni Ahola, CSM
Jääkiekkoerotuomareiden malja (fair play palkinto) - Tuomas Aalto, BSM
Vuoden jääkiekkotuomari - Joe Harle
Antti Miettisen -palkinto (asenne ja kehitys) "precis" - Matias Huuskonen, D1-04
Järjestyksenvalvonta (vuoden aktiivi) - Martti Rajala
90-syntyneiden malja (asennepelaaja) - Atso Lehtinen, BSM
Vuoden tyttöjuniori - Peppi Karhu
Ansioitunein maalivahti (Jari Kaarela -palkinto) - Arttu Hyvärinen, CSM
Järjestyksen valvonta (vuoden tulokas) - Aleksi Yrjölä

Tsemppari-palkinnot:
BSM - Joonas Virtanen , Kasperi Heinänen
CSM - Arttu Hyvärinen, Onni Ahola
B-Akatemia - Aarni Pekuri, Kasper Virta
C-Team - Elias Narsakka, Samuli Pohjola
C2AAA-03 - Miikka Kulju, Markus Laurila
D1-04 - Roni Nokelainen, Kaj Saarinen, Sanni Vartainen, Paavo Leino
D2-05 - Jimi Säteri, Topias Härmä, Georg Latomäki, Akseli Ketonen, Sandra Latomäki, Asta Saarinen
E1-06 - Eero Pasanen, Iivo Väänänen, Peetu Asp, Matias Lappalainen
E2-07 - Luka Kari-Koskinen, Tuomas Haarala, Veeti Tuominen, Otso Kortelainen, Leevi Korpela, Samu Kaaro, Kalle Simola, Eevertti Alanen
F1-08 - Akseli Hölsö, Joa Häggman, Ilmari Jalli, Juuso Paappanen, Luka Masikkaniemi, Aleksi Ijäs, Niklas Henriksson, Oiva Hakari
F2-09 - Rúdolfs Lapa, Paavo Laine, Peetu Autio, Viljami Kallio, Pihla Saarinen, Rasmus Parviainen, Eevert Parikka, Konsta Niskanen
G1-10 - -Kasper Lintula, Joel Alto, Casmir Junnikkala, Väinö Leppänen, August Körkkö, Eemu Vilen, Ville Mäki-Kuutti, Jussi Englund
B/C-Tytöt - Saara Kolehmainen, Josefina Simola
D/E -Tytöt - Veera Ailio, Helli Hänninen






















   
Lisää uutisia
HPK-Juniorijääkiekko ry
«  Elokuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 
Kategoriat